Edyta Górniak - Strona Fanów
   Edyta Górniak
Aktualności
Edyta Górniak
Koncerty
Media
Galeria zdjęć
Dla Fanów
Multimedia
Kontakt
   Polecamy:
Galeria Zdjęć
>>>więcej
   Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
To był cud!
Mam nadzieję, że już nigdy nie wystąpię w żadnym konkursie. Chciałabym unikać w przyszłości tak wielkich stresów - powiedziała niedawno jedna z najlepszych polskich piosenkarek, laureatka II nagrody na Festiwalu Eurowizji EDYTA GÓRNIAK.

Piękna i niezwykle utalentowaną Edytę będziemy mogli oglądać w czerwcu w... MTV. Obecnie Edyta Górniak kończy w Londynie nagrywanie płyty, na której znajdą się piosenki kompozytorów brytyjskich. Trudno jednak podać dokładny termin pojawienia się płyty na rynku. Niezależnie jednak od tego jedna z piosenek, pod koniec miesiąca, będzie prezentowana w kanale MTV.

Skakała przez płot
Zawsze marzyła o śpiewaniu. Kiedy zamieszkała w Opolu, często przechodziła przez płot otaczający amfiteatr, by wbiec na pustą scenę i śpiewać ulubione piosenki. Uczyła się wtedy w Technikum Ogrodniczo - Pszczelarskim. Nie był to chyba jednak trafny wybór, skoro dostała propozycję wzięcia udziału w eliminacjach do musicalu ,,Metro’’, natychmiast podjęła wyzwanie i opuściła szkołę. Miała trudne dzieciństwo. Kiedy miałam 17 lat, wyjechałam do Warszawy, by występować w "Metrze" i dopiero wtedy, po raz pierwszy, tak naprawdę obchodziłam urodziny - powiedziała Edyta. W pierwszej klasie szkoły średniej założyła wraz z kolegami zespół muzyczny. Raz w tygodniu występowali w klubach na tzw. podwieczorkach tanecznych. Występ w programie Zbigniewa Górnego ,,Śpiewać każdy może’’ był jej telewizyjnym debiutem i stworzył szanse na rozwój artystycznej kariery. Mając zaledwie 16 lat zaśpiewała na festiwalu w Opolu w koncercie "Debiuty" i otrzymała wyróżnienie. Największą popularność zdobyła występując w spektaklach "Metro", ,,Do grającej szafy grosik wrzuć’’ i ,,Nie opuszczaj mnie’’. Niedawno jednak rozstała się z Januszem Józefowiczem

Muzyka uratowała jej życie
Edyta niechętnie wraca do trudnych chwil z przeszłości. W jednym z telewizyjnych wywiadów przyznała, że muzyka ocaliła jej wielokrotnie życie. Czasem było mi bardzo ciężko. Wtedy słuchałam muzyki: wówczas był to mój jedyny przyjaciel i to on jako jedyny pomagał mi zrozumieć, tłumaczył, pocieszał, dodawał więcej światła i kolorów...


Dramat w Dublinie
Przygotowania do konkursu piosenki Eurowizji były dla Edyty Górniak długie i męczące. Była pierwszą Polką
startującą w historii tej imprezy, co stanowiło dla niej dodatkowy stres. Każdy szczegół występu był niezwykle starannie przygotowany. Np. sukienkę, w której wystąpiła Edyta, kupiono specjalnie (za około 30 mln zł) w Hongkongu. Mało osób zdaje sobie sprawę, jak wielki dramat przeżywała Edyta Górniak śpiewając, w połowie piosenki, nagle straciła głos. Było to związane z przeziębieniem. Jeszcze idąc na scenę próbowałam zapytać o coś i kiedy mówiłam mój głos zanikał, co drugą sylabę. Kiedy brałam większy oddech, dusiłam się kaszląc. Do dziś nie rozumiem, jak to się stało, że odzyskałam głos dosłownie na 3minuty, czyli na czas trwania piosenki. Po zaśpiewaniu ostatniej nuty, kiedy zeszłam za kulisy i chciałam podziękować akustykom, znowu nie potrafiłam wypowiedzieć słowa. Udało mi się zaledwie i to szeptem powiedzieć dziękuję - wspomina dla ,,Anteny’’ Edyta Górniak. - To był cud!

Krzysztof Tadej

"Antena" 10 czerwiec 1994
Wywiad przysłała loveedyta
   Grateful
tekst alternatywny
   Love 2 Love
>>Więcej
   "My"
>>Więcej
   Facebook
Facebook

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl